КОН ВРВОТ
By

    Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, а во западниот и југозападниот...

By

Архитекти,граѓани кои ја почнаа иницијатива по најавеното трансформирање на Градскиот трговски центар во барок...

By

  Умерениот ветер ја расчисти маглата во Скопската котлина што може да се види и во главниот град, но сепак утрово...

By

    Се воведува ред при регистрацијата на возила, што треба да придонесе со помало аеро загадување.Со новите...

By

  Над 4.000 луѓе денес излегоа на улиците на Скопје, да го искажат своето незадоволство против новите давачки за...

By

    Се пролонгира рокот за задолжителна употреба на задолжницата до 1ви април 2015 година.Издавањето на задолжница...

By

    Бензините од полноќ поевтинуваат во просек за 7,57 отсто, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните...

By

  Според податоците на Државниот завод за статистика, во III тримесечје од 2014 година активното население во Република...

By

Бугарија, Грција и Романија денеска во Брисел потпишаа договор за соработка во развојот на регионална инфраструктура...

By

  Агенцијата за електронски комуникации за период од две години за авио карти планира да потроши околу 285.000...